Uncategorized

O Film, Gerçek Mi Oluyor İnsanların Duygularını Değiştiren Protein Keşfedildi

Sil Baştan Filmi ile gündeme gelen insanların duygusunun değişmesi, acaba gerçek mi oluyor? İşte yanıtı…

Sil Baştan Filmi sayesinde insanların duygusunun değişmesi kurgusu görüldü. Sonrasında ise İngiltere’de yapılan araştırmalara göre, insanların duygularının ve anılarının silinmesi – değişmesi mümkün sonucu çıktı. İngiltere’de yapılan araştırma sonucunda, protein ile bu duyguların değişmesinin mümkün olduğu acıkandı. Bu açıklama ile birlikte ise akıllara film geldi. İnsanların duygusunu değiştiren protein direkt olarak akıllara bu filmi getirdi.

Sil Baştan Filmi İzleyenler

Protein, nöronların arasındaki bağın ne kadar güçlü olduğunu ifade ederek, bozulması durumunda da direkt olarak insanların anılarının değişmesinin mümkün olduğunu bildiriyor. Sil Baştan Filmi de tam olarak bunu yaptığından akıllara takılan soru nasıl oluuyor. Proteinin bozulması ya da güçsüzleşmesi ile beta reseptörleri bloke eden probranolol kullanılarak anıların değiştirilip değiştirilmeyeceği üzerinde belirleyici bir etki olacak. Becerilere dayalı olarak içgüdüsel bellekte depolanan anıların dönüştürüleceği düşünülüyor. Söz konusu keşif ile travma sonrası stres bozukluğundan muzdarip olanlar için yardım amaçlı kullanım söz konusu olabilir.

Fareler üzerinde denendi;

İnsanların duygusunu değiştiren protein deneme aşamasında. Bilim insanları 2004 yılından bu yana öğrenilmiş travmanın atlatılması konusunda gerekli çalışmaları yapıyor. Plavlov’un köpeğinde olduğu gibi yaşanan bu durumun ortadan kalkması, ket vurma sorununun çözülmesi için gerekli araştırmalar yapılıyor. Bunu göz önünde bulundurmanız halinde, sorun yaşamadan izlediğiniz Sil Baştan Filmi ile olduğu gibi bu sorunun çözülmesi söz konusu olacaktır. Dilerseniz direkt olarak  diziyi de izleyerek yaşanan bu gelişmenin önceden nasıl kurgulanmış olduğunu inceleyebilirsiniz. Keyifli ve değişik olacak. Eğlenerek zaman geçirmenin dışında dizi hakkında fikir sahibi de olmuş olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı