Oyun

Gerçekçi Yarış Oyunu Forza Horizon 5 Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Daha Fazlası

Playground Games ve Turn 10 Studios ortaklığı ile geliştirilen Forza Horizon serisinin en yeni oyunu Forza Horizon 5, 9 Kasım 2021’de oyuncularla buluşacak. Forza Horizon 4’te İngiltere atmosferine aşina olan oyuncuları yeni oyunla beraber Meksika’ya taşıyan ekip, şimdiye dek tasarladıkları en büyük haritayla oyuncuları karşılayacak.

Oyun dünyasına öncelikle 2005’te Forza Motorsports adı ile giriş yapan seri, 2012’de Forza Horizon adı ile yeni bir seriye evrildi ve milyonlarca oyuncunun dikkatini çekti. Playground Games ve Turn 10 Studios ortaklığı ile geliştirilen Forza Horizon serisi, 2018’de oyuncuların beğenisine sunulmakta olan Forza Horizon 4 ile ciddi bir çıkış yakaladı.

Son oyunun 2018’de çıkmasına rağmen çağımızda bile milyonlarca oyuncuya hitap eden Forza Horizon 4’ün üstüne koyarak yepyeni bir oyun geliştirmekte olan ekip, oyuncuları İngiltere’den alıp Meksika’ya taşıyor. Forza Horizon 5 ile beraber oyuncular Meksika tarihine ve geniş haritasına tanıklık edecekler. Gelin Forza Horizon 5 ile alakalı duyurulmuş ayrıntılara, çıkış tarihine ve fiyatına beraber göz atalım.Forza Horizon 4’te oyunculara İngiltere topraklarını, atmosferini yaşatan Playground Games, Forza Horizon 5’te aynı tecrübenin Meksika versiyonunu sunmaya hazırlanıyor. Önceki oyunlarında içerisinde senaryosu olan bir hikaye modu ya da karakter gelişimi barındırmayan Forza Horizon serisi, yeni oyunda da bu geleneği sürdürecek gibi görünüyor. Forza Horizon 5’te lokasyonun Meksika seçilmesiyle beraber oyuncuları canlı sahil görüntüleri, doğa manzaraları ve devasa bir şehir bekliyor.

Forza Horizon 5 için tasarlanan Meksika haritasının serinin en büyük ve en çeşitli haritası olduğunu belirten geliştirici ekip, buna ilave olarak Meksika tarihini ve ikonik dokuları oyunculara hissettirmeyi amaçlıyor. Ekip, bu amaca çok daha iyi hizmet edebilmek için harita geliştirmeleri sırasında Meksika’ya bir ekip bile göndermiş. Bu da oyuncu kitlesinin beklentisini artıran bir gelişme olarak kayıtlara geçiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı